23 Nisan 2014 Çarşamba
   17.11.2013 02:29:34

ŞİVAN PERVER VE İBRAHİM TATLISES DÜETİ

Diyarbakır'da bugün gerçekleştirilen etkinliklerde Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses de sahne aldı
Diyarbakır'da bugün gerçekleştirilen etkinliklerde Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses de sahne aldı. 37 yıl sonra TÜrkiye'ye dönen Şivan Perver ile İbrahim Tatlıses'in türküleri izleyenleri hem coşturdu, hem de göz yaşlarına boğdu. Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses Düeti İzle, Şivan Perwer ve İbrahim Tatlıses Haydoke, Şivan Perwer ve İbrahim Tatlıses Cane Cane İzle. İşte Şivan Perwer ve İbrahim Tatlıses düetleri... İlklerin Buluşmasından Barış Dolu Kareler / TIKLAYINŞivan Perver ve İbrahim Tatlıses Düeti - (Megri Megri) / VİDEO
Diyarbakır'da bugün gerçekleştirilen etkinliklerde Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses de sahne aldı. 37 yıl sonra TÜrkiye'ye dönen Şivan Perver ile İbrahim Tatlıses'in türküleri izleyenleri hem coşturdu, hem de göz yaşlarına boğdu.
 
İbrahim Tatlıses Ve Şivan Perwer'den Kürtçe Düet... Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'a yaptığı tarihi ziyarette ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ile Kürt sanatçı Şivan Perver düet yaptı. Barış sürecine destek veren İbrahim Tatlıses ve Şivan Perwer'in düeti salonu çoşturdu. İbrahim Tatlıses ve Şivan Perwer'in düetine Başbakan Erdoğan'da alkış yaparak destek verdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da toplu nikah töreninde yaptığı konuşmada artık 4 çocuk istediğini söyledi. Diyarbakır'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı toplu nikah töreniyle nikahları kıyılacak çiftler salona girmeden önce güvenlik kordonundan geçti.

İbrahim Tatlıses Ve Şivan Perwer Kürtçe Düetler İzlemek İçin Tıklayın..!

Başbakan Erdoğan Diyarbakır Konuşması İzlemek İçin Tıklayın..!

(Megri Megri) İzlemek İçin Tıklayın..!
Diyarbakır'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı toplu nikah töreniyle nikahları kıyılacak çiftler, törenin düzenleneceği Dicle Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'na geldi. Gelin ve damatlar spor salonuna girerken alınan yoğun güvenlik önlemleri de dikkat çekti.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Dicle Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenecek toplu nikah törenine katılan gelin ve damat adayları kapıda güvenlik tarafından arandıktan sonra salona girdiler. Nikah töreni saat 16:10 sularında başladı.
Bugün düzenlenen törenle 400 çift evlendi. Çiftlerin şahitliğini Leyla Zana, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Aile Bakanı Fatma Şahin yaptı. Leyla Zana ile Mehdi Eker,'Şahit misiniz'sorusuna Kürtçe cevap verdiler. Başbakan Erdoğan, nikahın ardından çiftlere verdiği nasihatte artık 4 çocuk istediğini belirtti.
Diğer taraftan; Diyarbakır tarihi bir gün yaşıyor.   Başbakan Erdoğan, Mesud Barzani, Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses'in geldiği miting alanında ilk olarak Erdoğan ve Barzani sahneye çıktı. Barzani, 'Birbirini kabul etmek, kardeşlik yöntemleriyle yaşamak zamanıdır' dedi. Daha sonra Şivan Perver ile İbrahim Tatlıses kürsüye çıktı. İki dev Kürtçe ve Türkçe barış mesajları verdi. Erdoğan'a övgüler düzen Şivan Perver, 'Türkiye'nin Başbakan'ı Erdoğan bu barışın mimarı' dedi.
 İkili ardından Kürtler için önem arz eden 'Megri' türküsünü birlikte seslendirdi. Şarkının sözleri 'Ağlama' idi ama Emine Erdoğan gözyaşlarını tutamadı.
Kürdistan Bölgesel Yönetim Başkanı Barzani ile birlikte Diyarbakır'a gelen Şivan Perver, İbrahim Tatlıses'le birlikte çıktığı sahneden verdiği çarpıcı mesajlar...

A Haber Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın...!

Uzay Tv Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

Kanal 24 Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!
 
İşte Şivan Perver'in açıklamaları;
 
Güzel Diyarbakırımız bu çok güzel bir gündür. Gerçekten tarihe gidecek dostluk kardeşlik sevdanın gideceği bir gün. Tarihi bir gün. Benim için de tarihi bir gün. 38 yıldan sonra ben buradan ayrıldığımda bir delikanlıydım, bir gençtim. Şimdi bir yaşlı adam olarak geri döndüm. Değerli Türkiyemizin Başbakanı büyük bir mayayı temiz süte kattı, bugün dostluğun kardeşliği kutluyoruz. Var olsunlar, ellerine sağlık. Her bunun için emek veren, bunun için yüreği çarpan herkese teşekkür ediyoruz. Umarım bütün Türkiye bunu düşünecektir, artık farklılıklar artık yasak edilmeyecek. Biz hep yasaklarla paylaştık. Yasak olduğu için bu ülkeden ayrıldık. Kimileri hapishanede çürüdü, işkence gördü. Kimileri kaçtı bizim gibi, yavaş yavaş... Çok değerli Kürdistan bölgesinin başkanı Barzani de bu konuda olumlu düşünceleriyle yaklaştı ve bu değerli insanları Diyarbakır'da görmek herkes tarafından sevinilecek bir şey. Bu ülke ne tarihler gördü. Neler geçirdi biliyorsunuz. Ve şimdi yeni bir devir. Bu barış devri, demokrasi devridir. Demokrasiye ihtiyacı var bu ülkenin. Dünyaya düşen her insanın özgürce yaşama hakkı vardır. Sayın Başbakan Almanya'da üç sene önce demişti ki, asimilasyon bir insanlık suçudur, bir günahtır. Bu ülkede asimilasyon olmayacak, insanlar dostça yaşayacak.''
 
İbrahim Tatlıses'in açıklamaları
 
'Şivan Perver'in söz verdiği İbrahim Tatlıses 'Sen söyleyecekleri söyledin' dedi ve şu mesajları verdi. 'Şivan kardeşime çok teşekkür ederim. Kim barışa hizmet verirse ona o güzeldir. Barış için kim elini taşın altına koyarsa başımın üstünde yeri var. Devir barış, dostluk ve demokrasi devridir. Kim barışa hizmet verirse diyor, onu ellerinize elin, onu alın. Küçüklerin gözlerinden büyüklerin ellerinden öperiz. Barış için kim elini taşın altına koyarsa o benim başımın üstündedir. Biz Şivan kardeşimle buraya ne şöhrete ne şana geldik. Barış için geldik.'
Tatlıses bir erkek çocuğu olması halinde adını Barış koyacağını söyledi.
 
İkili ardından ilk olarak Kürtçe Megri türküsünü söyledi.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!