18 Nisan 2014 Cuma
   19.11.2013 01:49:09

NEJAT UYGUR ÖLDÜMÜ SON DAKİKA 2013

Nejat Uygur öldü mü? nejat uygur öldü mü son dakikaNejat Uygur vefat mı etti? Nejat Uygur nasıl öldü? Nejat Uygur cenaze töreni ne zaman? nejat uygur kimdir
Nejat Uygur öldü mü? nejat uygur öldü mü son dakikaNejat Uygur vefat mı etti? Nejat Uygur nasıl öldü? Nejat Uygur cenaze töreni ne zaman? nejat uygur kimdir. nejat işler Nejat Uygur öldümü son dakika haberi ile medya yine çalkalandı. Çalkalandı çünkü sahte haberler nedeni ile artık inanmak zor geliyor. Ancak bu sefer birçok ajans tarafından da doğrulan habere göre tiyatro usta Nejat Uygur hayatını kaybetti.

Nejat Uygur vefat mı etti haberleri bu sefer gerçek oldu. Uzun süredir rahatsız olan ve tedavi gören usta kaldığı hastanede hayatını kaybetti. Medistate Kavacık hastanesin de tedavisi devam ediyordu. Ancak hastaneden yapılan açıklamaya göre ve ajanslar tarafından da doğrulanan habere göre usta 18 Kasım günü hayatını kaybetti.

Nejat Uygur nasıl öldü soruları için ise 2007 yılı hatırlatılmaktadır. Büyük tiyatro ustası Uygur 10 Eylül 2007 günü damar tıkanıklığı nedeni ile felçlik geçirdi. Sol tarafından oluşan kısmi felç nedeni ile uzun süre tedavi gören ünlü tiyatrocu artık hayata gözlerini yumdu.

NEJAT UYGUR KİMDİR ?
Nejat Uygur, (d. 10 Ağustos 1927, Kilis), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Öğretmen bir annenin ve subay bir babanın üç çocuğundan ortancası olan Uygur, Kilis'li sanatçı İsmail Dümbüllü tarafından keşfedilmiş ve meşhur edilmiştir. Eğitimini Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde tamamlamıştır. İlkokulu Siirt, Ezine ve İntepe'de okumuş ve bu dönemde tiyatroya müsamerelerle başlamıştır. Sarıyer, Çanakkale ve Manisa'da ortaokulu tamamladıktan sonra Güzel Sanatlar Akademisi'nin Heykel bölümüne girmiş; fakat mezun olamamıştır. 1943 yılında Sarıyer Halkevi'nde başladığı boksla beraber spora karşı ilgisi artmıştır. Atletizm ve su topu dışında iyi de bir at binicisidir. 1950 yılında Necla Uygur ile hayatını birleştirmiştir. Tiyatroya profesyonel anlamda 1949'da 'Nejat Uygur Tiyatrosu' ile adım atmıştır. Nejat Uygur, düşündüğü ilk mesleğin tiyatro olmadığını belirtmiştir: Cquote Gençlik yıllarında Amerika'ya ulaşmak isteğiyle gemici olmuştur: Cquote 13 yıl süren Anadolu turneleri sürecinde sırasıyla Ahmet, ikiz kardeş olan Süheyl ile Süha, Kemal, Behzat adlı beş erkek çocukları dünyaya gelmiştir. Süheyl ve Behzat babalarının deyimiyle 'armut ağacının dibine düşmüş' ve tiyatrocu olmuşlardır. 1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır. Uygur, 10 Eylül 2007'de beyin damarlarında oluşan bir tıkanıklık nedeniyle vücudun sol tarafında kısmî felç geçirmiştir. Sağlık durumuna ilişkin yapılan basın toplantısında Uygur'un sol kolunu hareket ettiremediği, yüzünde kayma olduğu, bacağında biraz hareket olduğu, konuşmasının ise düzgün olduğu ifade edilmiştir. Oğulları Süheyl ve Behzat Uygur son açıklamalarında Nejat Uygur'un artık geçmişiyle yaşadığını

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!